Menu
Klubnyt 23. juni kl. 14:42
Årets sommerfest 2016 Flere billede fra dagen i klubgalleriet..
Seneste nyt
Sponsor nyt
Seneste nyt
U8 fik medalje..
Målmandstræning april 2016
Klar parat kast..
Nyheder
U12 Drengene i tæt opløb..
Ugens hjemmekampe
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 621
Ebeltoft Idrætscenter
AC Norddjurs/GBIF
Ebeltoft Idrætscenter
1.
lørdag
10.30
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 621
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
2.
søndag
14.00
Ebeltoft IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 122
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
3.
mandag
17.45
Ebeltoft IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 670
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
5.
onsdag
17.30
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge C1 (2002) 8M - Efterår • Pulje 96
Ebeltoft Idrætscenter
ASA, Aarhus
Ebeltoft Idrætscenter
5.
onsdag
18.00
Ebeltoft IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Ebeltoft Idrætscenter
Søften GF
Ebeltoft Idrætscenter
6.
torsdag
17.45
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter

Nyt fra DBU

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Årets sommerfest 2016
  • Nyheder
    Der kæmpes bravt..
  • Klubnyt
    Sommerens målmandsfoto 2016
Klubkampe
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 621
Ebeltoft Idrætscenter
AC Norddjurs/GBIF
Ebeltoft Idrætscenter
1.
lørdag
10.00
SMIFF
11 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 538
Albæk Stadion
Ebeltoft IF
Albæk Stadion
1.
lørdag
10.30
Ebeltoft IF
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 621
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
1.
lørdag
12.00
Lystrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 522
Lystrup Idrætsanlæg
Ebeltoft IF
Lystrup Idrætsanlæg
1.
lørdag
12.40
Virup IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 522
Lystrup Idrætsanlæg
Ebeltoft IF
Lystrup Idrætsanlæg
1.
lørdag
13.15
Ebeltoft IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2006) 5M - Efterår • Pulje 711
Virup Skole
Kolind/Midtdjurs
Virup Skole
1.
lørdag
13.55
Ebeltoft IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2006) 5M - Efterår • Pulje 711
Virup Skole
FC Bøgeskov
Virup Skole
2.
søndag
10.00
Skødstrup SF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Midtpunktet
Ebeltoft IF
Midtpunktet
2.
søndag
10.40
Lystrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 2
Midtpunktet
Ebeltoft IF
Midtpunktet
2.
søndag
11.00
Grenaa IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Ebeltoft IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
11.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U15
U15 Drenge C1 (2002) 8M - Efterår • Pulje 96
Grønløkke Stadion
Ebeltoft IF
Grønløkke Stadion
2.
søndag
11.30
Skødstrup SF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 476
Studstrup Idrætsanlæg
Ebeltoft IF
Studstrup Idrætsanlæg
2.
søndag
11.40
Ebeltoft IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 572
HSM Arena Grenå
Virup IF
HSM Arena Grenå
2.
søndag
14.00
Ebeltoft IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 122
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
3.
mandag
17.45
Ebeltoft IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 670
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
3.
mandag
19.00
TRIF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 291
Thorsager Stadion
Ebeltoft IF
Thorsager Stadion
5.
onsdag
17.30
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge C1 (2002) 8M - Efterår • Pulje 96
Ebeltoft Idrætscenter
ASA, Aarhus
Ebeltoft Idrætscenter
5.
onsdag
18.00
Ebeltoft IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 71
Ebeltoft Idrætscenter
Søften GF
Ebeltoft Idrætscenter
6.
torsdag
17.30
Skødstrup SF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 670
Midtpunktet
Ebeltoft IF
Midtpunktet
6.
torsdag
17.45
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Efterår • Pulje 220
Ebeltoft Idrætscenter
Grenaa IF
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 42
Ebeltoft Idrætscenter
BMI
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Ebeltoft Idrætscenter
Allingaabro/Nørager
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 538
Ebeltoft Idrætscenter
Vivild/Rougsø
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
11.30
Ebeltoft IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 291
Ebeltoft Idrætscenter
Kolind/Perstrup IF
Ebeltoft Idrætscenter
8.
lørdag
12.00
ÅHF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 476
Aastrup Stadion
Ebeltoft IF
Aastrup Stadion
9.
søndag
11.00
TRIF
Herrer
U14
U14 Drenge C2 (2003) 8M - Efterår • Pulje 92
Rønde Stadion
Ebeltoft IF
Rønde Stadion
9.
søndag
13.00
TRIF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
TRIF Kunstgræsbane
Ebeltoft IF
TRIF Kunstgræsbane
9.
søndag
14.00
Ebeltoft IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 122
Ebeltoft Idrætscenter
Hornslet IF
Ebeltoft Idrætscenter
12.
onsdag
17.30
Randers Freja
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 538
Randers Stadion
Ebeltoft IF
Randers Stadion
13.
torsdag
17.45
Ebeltoft IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 670
Ebeltoft Idrætscenter
Skødstrup SF
Ebeltoft Idrætscenter
15.
lørdag
10.30
ASA, Aarhus (1)
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 291
ASA's Idrætsanlæg
Ebeltoft IF
ASA's Idrætsanlæg
15.
lørdag
11.30
Ebeltoft IF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 414
Ebeltoft Idrætscenter
FC Djursland
Ebeltoft Idrætscenter
15.
lørdag
13.45
Kolind/Perstrup IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 122
KPI´s Klubhus
Ebeltoft IF
KPI´s Klubhus
16.
søndag
10.00
Ebeltoft IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 476
Ebeltoft Idrætscenter
VSK Aarhus
Ebeltoft Idrætscenter