Menu
Nyheder 23. juni kl. 19:22
Der kæmpes bravt.. Kamp til stregen..
Seneste nyt
U8 fik medalje..
Målmandstræning april 2016
Klar parat kast..
Nyheder
U12 Drengene i tæt opløb..
Seneste nyt
U7 - drenge til stævne i Randers
Seneste nyt
Ebeltofts U14 - drenge snuppede sølvmedaljen til DM
Seneste nyt
Flot sølvmedalje til U11-pigerne
Seneste nyt
Sommer og fodboldglæde
Seneste nyt
U9 drenge til stævne
Ugens hjemmekampe
December 2016
3.
lørdag
11.30
Ebeltoft IF
2 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge 1 - Vinterserien (2000) 11M • Pulje 40
Ebeltoft Idrætscenter
FC Silkeborg
Ebeltoft Idrætscenter

Nyt fra DBU Jylland

Seneste nyheder

  • Nyheder
    Der kæmpes bravt..
  • Klubnyt
    Sommerens målmandsfoto 2016
  • Nyheder
    Seje U13 Drenge..
Klubkampe
December 2016
3.
lørdag
11.30
Ebeltoft IF
2 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge 1 - Vinterserien (2000) 11M • Pulje 40
Ebeltoft Idrætscenter
FC Silkeborg
Ebeltoft Idrætscenter
3.
lørdag
13.36
Auning IF
1 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge C (2003) INDE • Pulje 221
Midtdjurs Hallen
Ebeltoft IF
Midtdjurs Hallen
3.
lørdag
14.12
Ebeltoft IF
4 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C (2003) INDE • Pulje 221
Midtdjurs Hallen
Skødstrup SF
Midtdjurs Hallen
3.
lørdag
14.36
Kolind/Midtdjurs
4 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge C (2003) INDE • Pulje 221
Midtdjurs Hallen
Ebeltoft IF
Midtdjurs Hallen
10.
lørdag
09.00
AC Norddjurs
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) INDE • Pulje 41
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
Ebeltoft IF
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
10.
lørdag
09.40
IF Midtdjurs (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) INDE • Pulje 41
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
Ebeltoft IF
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
10.
lørdag
10.20
Ebeltoft IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) INDE • Pulje 41
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
Kolind/Perstrup IF
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
10.
lørdag
10.40
Ebeltoft IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) INDE • Pulje 41
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
IF Midtdjurs (1)
Ebeltoft Idrætscenter Hal 1
10.
lørdag
12.00
Harlev IK (Oldboys)
Herrer
Senior
Herresenior C - Futsal • Pulje 20
Søften Kultur- og Idrætscenter
Ebeltoft IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
10.
lørdag
12.30
ØKSE
Herrer
Senior
Herresenior C - Futsal • Pulje 20
Søften Kultur- og Idrætscenter
Ebeltoft IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
10.
lørdag
13.00
Kolind/Midtdjurs
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) INDE • Pulje 540
Pindstrup Hallen
Ebeltoft IF
Pindstrup Hallen
10.
lørdag
13.00
Vatanspor (Oldboys)
Herrer
Senior
Herresenior C - Futsal • Pulje 20
Søften Kultur- og Idrætscenter
Ebeltoft IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
10.
lørdag
13.20
Ebeltoft IF
Herrer
U16
U16 Drenge A - Futsal (2001) • Pulje 70
Skanderborg Gymnasie Hallen
TRIF
Skanderborg Gymnasie Hallen
10.
lørdag
13.40
Helsted Fremad IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) INDE • Pulje 540
Pindstrup Hallen
Ebeltoft IF
Pindstrup Hallen
10.
lørdag
13.45
Ebeltoft IF
Herrer
Senior
Herresenior C - Futsal • Pulje 20
Søften Kultur- og Idrætscenter
Allingaabro IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
10.
lørdag
14.00
Hørning IF
Herrer
U16
U16 Drenge A - Futsal (2001) • Pulje 70
Skanderborg Gymnasie Hallen
Ebeltoft IF
Skanderborg Gymnasie Hallen
10.
lørdag
14.15
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge C - Futsal (2002) • Pulje 120
Hammel Hal A
HEI
Hammel Hal A
10.
lørdag
14.20
Ebeltoft IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) INDE • Pulje 540
Pindstrup Hallen
Kristrup Boldklub
Pindstrup Hallen
10.
lørdag
14.20
Ebeltoft IF
Herrer
U16
U16 Drenge A - Futsal (2001) • Pulje 70
Skanderborg Gymnasie Hallen
Randers Freja (1)
Skanderborg Gymnasie Hallen
10.
lørdag
14.40
Ebeltoft IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) INDE • Pulje 540
Pindstrup Hallen
Ommersyssel IF
Pindstrup Hallen
10.
lørdag
14.45
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge C - Futsal (2002) • Pulje 120
Hammel Hal A
Hornslet IF
Hammel Hal A
10.
lørdag
15.15
Ommersyssel IF
Herrer
U15
U15 Drenge C - Futsal (2002) • Pulje 120
Hammel Hal A
Ebeltoft IF
Hammel Hal A
10.
lørdag
15.40
Ebeltoft IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) INDE • Pulje 150
Voldum Hallen
Hadsten SK
Voldum Hallen
10.
lørdag
15.45
Lystrup IF
Herrer
U15
U15 Drenge C - Futsal (2002) • Pulje 120
Hammel Hal A
Ebeltoft IF
Hammel Hal A
10.
lørdag
16.10
Helsted Fremad IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) INDE • Pulje 150
Voldum Hallen
Ebeltoft IF
Voldum Hallen
10.
lørdag
16.30
Kolind/Perstrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) INDE • Pulje 150
Voldum Hallen
Ebeltoft IF
Voldum Hallen
10.
lørdag
16.50
Ebeltoft IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) INDE • Pulje 150
Voldum Hallen
Søften GF
Voldum Hallen
10.
lørdag
16.52
Hørning IF
Herrer
U15
U15 Drenge A - Futsal (2002) • Pulje 100
Hammel Hal A
Ebeltoft IF
Hammel Hal A
10.
lørdag
17.14
Lystrup IF
Herrer
U15
U15 Drenge A - Futsal (2002) • Pulje 100
Hammel Hal A
Ebeltoft IF
Hammel Hal A
10.
lørdag
18.20
Ebeltoft IF
Herrer
U15
U15 Drenge A - Futsal (2002) • Pulje 100
Hammel Hal A
VSK Aarhus
Hammel Hal A
11.
søndag
11.00
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) INDE • Pulje 560
Midtdjurs Hallen
Hornslet IF
Midtdjurs Hallen
11.
søndag
11.40
Helsted Fremad IF
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) INDE • Pulje 560
Midtdjurs Hallen
Ebeltoft IF
Midtdjurs Hallen
11.
søndag
12.10
Ebeltoft IF
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) INDE • Pulje 560
Midtdjurs Hallen
Grenaa IF (1)
Midtdjurs Hallen
11.
søndag
12.50
SMIFF
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) INDE • Pulje 560
Midtdjurs Hallen
Ebeltoft IF
Midtdjurs Hallen